• Fotobatohy
 • Rádi vám poradíme
  +420 228 811 811
  Po - Pá: 9:00 - 18:00
 • Můj účet
 • Košík je prázdný
  za 0 Kč
Omezený počet kusů
Nová fotoalba Printworks
Vše pro Polaroid i Instax
 Novinky
Změna platební brány, platba v CZK i EUR

Vážení zákazníci, od 11. 5. 2024 vám nově umožňujeme platit českou platební bránou Comgate. Je vám k dispozici mnohem více způsobů platby. Nově je možné platit kartou i v EUR.


Změna DPH od 1. 1. 2024

Vážení zákazníci, od nového roku vchází v platnost novela o změně sazeb DPH. V našem sortimentu nedochází k žádným změnám. Přesto vás žádáme o pečlivou kontroluj objednávek na IČ. S dotazy nás neváhejte kontaktovat.

 Hodnocení zákazníků

 • ?
  Ověřený zákazník     
  Rychle dodani. Nenasla jsem.

 • PV
  Petra, Praha     
  Vstricnost, Ochota, Rychlost.

 • ZH
  Zdeněk, Broumov     
  Rychlé doručení, Dobře zabalená zásilka, Dobrá komunikace.

 • BH
  Barbara, Zlín     
  Super jednání, Při nedostupnosti objednaného zboží byla nabídnuta alternativa za sníženou cenu.
Zobrazit další
 Události z foto oboru

5 tipů jak začít s Polaroidem a instantní fotografií

 • Přidáno: 16.05.2022   |   Autor: Focus Nordic / Fotobatohy
 • PolaroidyPolaroidy
 • Filmy pro PolaroidFilmy pro Polaroid
 • Fujifilm InstaxFujifilm Instax
 • Filmy pro InstaxFilmy pro Instax

1. Teplota

Film Polaroid je nejlepší skladovat v chladničce, aby se zachovala stabilita chemikálií.
Jakmile nastane čas na fotografování, film vyndejte a nechte ho ustálit při pokojové teplotě (kolem 20°C).

Studený film = fotografie s modrým nádechem. Než jej použijete, trochu jej zahřejte.

Přehřátý film = fotografie s růžovým nebo oranžovým nádechem. Pokud fotografujete v létě, udržujte film a fotoaparát mimo dosah přímého slunečního světla.

2. S bleskem nebo bez něj

Všechny fotoaparáty Polaroid spouštějí blesk automaticky. Chcete-li blesk deaktivovat, stiskněte tlačítko pro vypnutí blesku.

Je důležité, abyste blesk vypínali pouze v případech, kdy je na scéně dostatek přirozeného světla. V opačném případě by byly snímky rozmazané nebo podexponované a nevypadaly by dobře. K dosažení co nejlepších výsledků doporučujeme mít blesk při focení v interiéru stále zapnutý.

Přestože je blesk ve všech produktech spolehlivý, pokud fotografujete ve velké vzdálenosti od subjektu (nebo například velkou skupinu lidí v tmavé interiérové scéně), je docela možné, že na subjekt blesk nedosáhne. Pro tyto scény doporučujeme fotit venku s dobrým přirozeným světlem, abyste zajistili, že všichni budou na fotografii vypadat dokonale.

3. Světlo

Fotoaparáty a filmy Polaroid absolutně milují světlo.

Při fotografování venku foťte vždy tak, abyste měli slunce přímo za sebou nebo ze strany, aby byl subjekt nasvícen slunečním zářením. Zajistíte tak, že snímek nebude podexponovaný ani rozmazaný.

Při fotografování v interiéru se pokuste využít přirozené světlo z oken nebo použijte nejjasnější interiérová světla, jaká najdete. Nebojte se subjekt přemisťovat nebo si se světlem pohrát, abyste dosáhli toho nejlepšího výsledku.

Pokud je světlo o něco slabší, ujistěte se, že je fotoaparát stabilní, zkuste použít stativ, využijte plochý povrch nebo se opřete lokty, abyste se vyvarovali rozmazaných fotografií.

4. Odhadnutí vzdálenosti

Fotoaparáty Polaroid Now i Polaroid Now+ jsou vybaveny funkcí automatického zaostřování. To znamená, že fotoaparát vybere objektiv za vás tak, abyste se mohli soustředit pouze na pořízení dobré fotografie.

Fotoaparáty zvolí mezi portrétním objektivem (0,3–0,6 m) a standardním objektivem (0,6 m až nekonečno).

Fotoaparát Polaroid Go má pevný standardní objektiv. K zajištění co nejlepšího zaostření nebuďte příliš blízko subjektu, nejkratší vzdálenost je kolem 30 cm (perfektní vzdálenost pro selfie). Při menší vzdálenosti budou snímky rozostřené.

5. Dvojitá expozice

Režim dvojité expozice aktivujete dvojitým stisknutím tlačítka blesku. V okně na displeji se zobrazí číslo „1“. Podle toho poznáte, že je nastaven režim zábavy.

Pořiďte první expozici a v okně na displeji se zobrazí „2“. Po druhé expozici se z fotoaparátu vysune váš kreativní výsledek.

Pokud chcete mezi první a druhou expozicí chvíli počkat, můžete fotoaparát vypnout a pořídit druhý záběr, až budete připraveni.

Vzhledem k tomu, že film bude vystaven dvojité dávce světla, je důležité, abyste na záběrech nepoužívali příliš mnoho světla. Zvažte vypnutí blesku nebo blesk použijte jen na jednom záběru.

Nejlepšího výsledku se dosáhne na scénách se slabším světlem, silným kontrastem a výraznými barvami. Vyhněte se bílým pozadím, protože přispívají k přeexponování.

6. Odstínění od světla do vyvolání výsledku

Film Polaroid je během procesu vyvolávání extrémně citlivý.

Je důležité, aby byly snímky skryty před světlem, dokud nebudou zcela vyvolány. Ideální je nasměrovat je na stole obrázkem dolů. Světlo může způsobit problémy se sytostí barev stejně jako s kontrastem.

Všechny fotoaparáty mají černé stínění, kterému říkáme „žabí jazyk“. Stínění snímek během vysunování zakrývá. Je nejlepší ponechat snímek po několik sekund zde, než jej z fotoaparátu zcela vyjmete.

Další důležitou věcí, kterou je potřeba si pamatovat, je neohýbat snímky během jejich vyvíjení, protože tím může dojít ke zlomení a defektům v chemikáliích.

7. Bezpečné skladování

Fotografie Polaroid jsou i po vysunutí z fotoaparátu a úplném vyvolání stále citlivé, zejména na sluneční záření a vlhkost.

Pokud je zrovna neukazujete, najděte k jejich uskladnění chladné a tmavé místo, ideálně fotoalbum nebo krabici od bot.

Pokud je chcete dát do rámečku, zajistěte, aby nebyly umístěny na přímém slunečním světle.

 
Používáme cookies. Díky nim vám náš eshop funguje tak, jak má. Pomůžou vám zapamatovat nastavení jazyku, měny nebo adresy. Také vám díky nim doporučíme produkty, které jsou přesně pro vás. Více najdete v našich zásadách pro cookies.