• Fotobatohy
 • Need Help?
  +420 228 811 811
  Mo-Fri: 9AM – 5PM CET
 • My profile
 • is empty
  in 0 Kč
Omezený počet kusů
Nová fotoalba Printworks
Vše pro Polaroid i Instax
 Novinky
Změna platební brány, platba v CZK i EUR

Vážení zákazníci, od 11. 5. 2024 vám nově umožňujeme platit českou platební bránou Comgate. Je vám k dispozici mnohem více způsobů platby. Nově je možné platit kartou i v EUR.


Změna DPH od 1. 1. 2024

Vážení zákazníci, od nového roku vchází v platnost novela o změně sazeb DPH. V našem sortimentu nedochází k žádným změnám. Přesto vás žádáme o pečlivou kontroluj objednávek na IČ. S dotazy nás neváhejte kontaktovat.

 Hodnocení zákazníků

 • ?
  Verified customer     
  Rychle dodani. Nenasla jsem.

 • PV
  Petra, Praha     
  Vstricnost, Ochota, Rychlost.

 • ZH
  Zdeněk, Broumov     
  Rychlé doručení, Dobře zabalená zásilka, Dobrá komunikace.

 • BH
  Barbara, Zlín     
  Super jednání, Při nedostupnosti objednaného zboží byla nabídnuta alternativa za sníženou cenu.
Show more
 Události z foto oboru

Jak vybrat fotobatoh? Vybíráme 6 modelových situací

 • Added: 02.11.2018
 • 5 tipů pro výběr fotobatohu5 tipů pro výběr fotobatohuNetápejte při výběru fotobatohu nebo fotobrašny, připravili jsme pro vás průvodce.
 • Jak vybrat PolaroidJak vybrat PolaroidChcete začít s instantní fotografií? Poradíme vám, jak se zorientovat v Polaroidech a Instaxech.
 • Jak zachytit nejlepší světlo na fotografiiJak zachytit nejlepší světlo na fotografiiZlatá nebo modrá hodinka? Článek estonského fotografa Andrei Reinola.

Jiné potřeby bude mít profesionální fotograf, jiné amatér. Jiné nároky na fotobatoh bude mít krajinkář a jiné streetový nebo rodinný fotograf. Poradit, jaký fotobatoh je pro vás ten správný znamená získat spoustu informací, vyhodnotit je, a i tak nenaleznete jednoduché řešení. Ideální by bylo mít zavazadel více – dle dané situace, kde se budeme pohybovat a fotit.

Pokud jdeme jen na krátkou procházku a chceme mít u sebe fotoaparát s maximálně jedním objektivem a doklady, postačí malá brašna přes rameno, ledvinka, nebo malý batůžek. Fotíte-li na svatbě, možná vám bude vyhovovat elegantní větší ramenní brašna, pokud fotíte v těžších podmínkách, oceníte ledvinku nebo batoh s možností nesení vepředu a snadného vyjmutí fotoaparátu a alternativních objektivů. A celodenní výlet do přírody za krajinářskou fotografií? Tam oceníte batoh s kvalitními zády a popruhy s možností uložení osobních věcí na celý den a stativu.

Už slyším, jak říkáte: „Ale já chci fotit na krátkých procházkách, dělám svatby a chodím na hory! Co pak?“ Tady na řadu přichází jen více zavazadel s maximálním rozsahem využití a jejich kombinace.

Každý fotograf si časem najde své ideální řešení. Někdy k němu dojde jednoduše, jindy to trvá pár let a získá k tomu zkušenost s nepříjemnou výměnou foto zavazadel či skříň plnou nepotřebných či minimálně používaných brašen a batohů...

K tomu musíte počítat i s výměnou a postupným doplňováním techniky – lepší tělo, další a světelnější objektivy, větší a možná i těžší stativ... Je to nekonečné hledání a změny.

Dnes se vám pokusíme nabídnout jen několik z mnoha řešení, které samozřejmě ale nemusí být pro vás to ideální. Platí však, že se na nás při výběru fotobatohu můžete kdykoliv obrátit a my s vámi projdeme přímo vaše potřeby.

Modelová situace č.1 - nákupy v shopping centrech

Rodina se chystá do nákupního centra a vás čeká nekonečné bloudění po obchodech a hledání něčeho, co snad ani neexistuje. Ideální chvíle pro focení ve spěchajícím davu a pro malou brašnu přes rameno. Takovou, do které zandáte zrcadlovku se zoom objektivem a doklady. Dostatečně nenápadnou a lehkou, aby nebyla lákadlem pro zloděje a jiné živly. Pokud byste byli rodinou taktně upozorněni, že na takové plýtvání časem nebudete mít ani chvíli, vyjměte z brašny polstrování pro fotoaparát a zvětšete si prostor brašny na další drobné věci. Stejnou službu Vám poskytne foto ledvinka menších rozměrů.

Mezi oblíbené, lehké a levné brašny přes rameno určitě patří ty od Fomei. Pak už si stačí vybrat jen velikost podle potřeb. Dobrou volbou je i jakákoliv brašna od Case Logic, nejen že na ni získáte záruku 25 let, ale jsou opravdu odolné.

Modelová situace č.2 – batoh pro denní nošení nejen na fototechniku

Patří batoh na zádech k vašemu životnímu stylu? K našemu určitě! Jste akční a volné ruce jsou vaší filozofií? Jak skloubit batoh do školy, pro volný čas i pro focení? Vyberte si batoh, který pokryje všechny vaše požadavky. Vyjímatelný polstrovaný prostor pro fototechniku zajistí variabilitu batohu. Jdete jen do školy nebo do obchodu? Vyjměte polstrování a utvořte velký prostor pro vaše učebnice, skripta, nebo jen nákup. Prostor v zadní části vám zajistí bezpečné uložení notebooku nebo tabletu. Při výletu za fotografiemi vložte polstrování, oddělte horní a dolní prostor přepážkou a fotobatoh je tu. Jednoduše ideální.

Stylové fotobatohy umí Manfrotto. Pozadu nezůstává se svojí řadou Era ani Case Logic.

Modelová situace č.3 - akční fotografování

Dnes se koná výstava či akce (v normálním světě, kdy ještě nebyl covid), kterou si nechcete nechat ujít. Bude to akční, chvilku potřebujete dlouhé sklo pro zachycení detailů, za chvíli širokáč pro zachycení prostoru a nakonec základní zoom pro rychlou změnu ohniska. Jak tuto techniku uložit, abyste mohli rychle reagovat na měnící se situace? Existuje dobré řešení - nebo dvě - ledvinka, nebo jednopopruhový batoh. Ledvinku jednoduše otočíte dopředu a vyjmete svůj fotoaparát. Potřebujete vyměnit objektiv? Není problém. Objektiv sejmutý ze zrcadlovky vložíte do prostoru pro fotoaparát, nový vyjmete z boční kapsičky a nasadíte. Původní objektiv pak vrátíte do boční kapsy. Vše za pár sekund, bez nutnosti pokládání zavazadla či sundávání fotobatohu ze zad. Stejné to je s jednopopruhovým batohem. Stačí jen přetočit si ho ze zad na hruď, vše je otázkou chvilky. Určitě se vyplatí kouknout i na speciální úchyty třeba od Peak Design.

Jednopopruhový batoh Case Logic TBC410K lze snadno přetočit na hruď a dostat se tak k obsahu.

Velice zajímavou variantou jsou batohy firmy Manfrotto řady 3N1 (dříve tyto batohy dělala firma KATA), umožňující odepnutí jednoho ramenního popruhu. V tu chvíli se z klasického batohu stává jednopruhový, s možností dlouhodobého nošení na přední straně těla. Variabilní popruhy nabízejí celou škálu možností nesení batohu. Prohlédněte si video, které vám poví určitě více.

Po odepnutí jednoho poruhu a jeho zasunutí za polstrování zad získáte jednopopruhový batoh se snadným přetočním dopředu

Modelová situace č.4 - turistika

Počasí přeje a vy se chystáte vyrazit na celodenní výlet do přírody. Možná si přivstanete a na zlatou hodinku už budete stát na kopci s fotoaparátem na stativu. Vítr fouká a chlad vám prochází zahřátými svaly po výstupu. Ještěže máte turistický fotobatoh - z osobního prostoru vyjmete bundu a teplý čaj na zahřátí. Něco k snědku se tam zajisté také najde. Vždyť máte před sebou ještě celý nádherný den a turistický batoh pojme vše, co pro svůj trek potřebujete. A hlavně - zajistí pohodu vašim zádům a ramenům. Foto technika je ve chvíli, kdy ji nepotřebujete bezpečně uložena v prostoru pro ni určeném, stativ je pevně připevněn k batohu. Bederní a hrudní popruh jistí batoh při chůzi.

Pro tyto situace je vhodný špičkově vybavený turistický fotobatoh Lowepro Photo Sport 200 AW, nebo Manfrotto Off Road Hiker. Všechny příklady mají společné kvalitní zpracování za vynikající cenu!

Modelová situace č.5 - dovolená na horách

Před vámi je pár dní na dovolené v Alpách. Čekají vás vysoké hory, týden plný nádherných zákoutí a výhledů. S sebou si berete notebook na zálohování a úpravu fotografií, většinu foto výbavy, trekové věci. Některé dny budou náročné, budete potřebovat větší výbavu na cestu, větší svačinu, oblečení... jak to vše pojmout? Je tu několik možností. Jednou z nich je použít výše uvedené turistické fotobatohy, nebo použít kombinaci foto batohu a brašny.

Při cestě na dovolenou do batohu naložíte počítač, fototechniku a do prostoru pro osobní věci svačinu. Zbytek věcí skončí ve velké tašce v kufru... Po příjezdu na ubytování notebook vyjmeme ze zadní části batohu - nosit jej určitě s sebou nebudeme - vadilo by to jak jemu (namáhání notebooku při dlouhodobém nesení), tak i nám (rovná záda, zbytečná zátěž).

Do volného prostoru po notebooku uložíme náhradní tričko nebo větrovku - jsou ploché a změkčí zádový prostor. Pokud nás čeká kratší cesta, na kterou s sebou nepotřebujeme mnoho věcí, vezmeme s sebou jen batoh - zde do dolní komory pohodlně uložíme tělo DSLR s nasazeným základním zoom objektivem, další dva objektivy a drobné příslušenství. Do horní komory pak svačinu a vodu na celý den. Stativ připevníme k batohu.

Ale co když nás čeká celodenní trek a horní prostor nám přijde nedostatečný? Vyjměte polstrování fotokomory a spojte horní a dolní komoru dohromady. Získáte velký prostor pro všechny vaše osobní věci. Co ale s foto technikou? Jednoduché - dovnitř batohu si připevněte přídavnou brašnu, jež je součástí batohu. Při treku bez potřeby focení je brašna bezpečně zajištěna jak k batohu, tak bederním popruhem kolem vašeho pasu. Pokud potřebujete fotit, brašnu vytáhněte zevnitř batohu a nasaďte si ji dle libosti, jak vám vyhovuje. Zjistíte, že tato varianta je velice pohodlná a pohotová. Výměna objektivů je rychlá a bezpečná, nic vás nenutí snímat batoh ze zad a pokládat ho na zem. Místo fotobatohu použijte hybridní kombinaci klasického turistického batohu a brašny. Kdo jednou zkusí, určitě si tuto variantu oblíbí. Tyto batohy jsou sice ve vyšší cenové kategorii, ale za univerzálnost a praktičnost se nějaká ta koruna navíc jistě vyplatí, hlavně pro náročné turisty - fotografy.

Podobně prakticky řešený je daleko menší, než výše uvedený Naneu, profesionální hybridní fotobatoh německé firmy Dörr (Doerr) X-TREME Cabrio, kde horní komora na osobní věci je plně oddělitelná od spodní fotočásti, která po odepnutí slouží jako praktická fotobrašna přes rameno.

Batoh má aplikován i několik výborných funkcí. Například chemické ohřívání baterií v chladu nebo mrazu. Zmáčknutím „Hot packu“ se uvede v činnost chemická reakce, celý box se zahřeje a bez problémů udrží baterie, případně jiné příslušenství, v teple i při velkém mrazu. Doma pak „Hot pack“ stačí vložit do vařicí vody, a tím je připraven na další cyklus.

Pro vyznavače vysokohorské turistiky, zimních a extrémních sportů jsou ideální highendové outdoorové batohy (krosny) americké firmy NANEU nebo Lowepro, tyto vynikají precizním zpracováním a velikým objemem komory pro osobní věci...

Jako poslední batoh v tomto článku je zapotřebí zmínit i zajímavý outdoorový batoh (krosnu) pro vícedenní treky a tůry s největším objemem z fotobatohů na trhu - NANEU Adventure Outlander.

Modelová situace č. 6 - profesionální nebo náročný fotograf

Nesmíme opomenout ani ty, které fotografování živí, nebo pro náročné fotografy - tito potřebují zpravidla co největší prostor pro fototoaparáty, mnoho objektivů a dalšího příslušenství. To znamená, že největší službu jim udělá jednokomorový profesionální batoh, který je určen primárně pro fototechniku. Pokud se z různých důvodů batoh nehodí, pak poptávají zpravidla co největší a nejpraktičtější brašnu s tím, že je kladen důraz na prostor, kvalitu zpracování a trvanlivost.

Příklady takových brašen jsou např. cenově velmi příznivá Photo Technic 4215, z dražších pak Thule Covert , Naneu Sahara, nebo od Lowepra model Stealth reporter D550 AW případně od téhož výrobce vyšší modely řady Magnum - 400 AW a 650 AW.

A jako poslední nám zbývá uvést pár příkladů profesionálních jednokomorových fotobatohů, kde je krom kvality kladen důraz na co největší prostor pro techniku. Z cenově příznivých možností je to např. Fomei Jaroš 8848 Mount Everest, o něco dražší pak řada Lowepro Pro Runner - z nich největší je Pro Runner BP 450 AW II, až po highendové batohy např.od firmy Tamrac řada Anvil, z níž uvedu opět největšího zástupce Tamrac Anvil 27, příp. od firmy Naneu Sahara 217. Určitě nemůžeme opomenout i známou řadu Bumblebee od firmy Manfrotto (dříve tyto stejné vyráběla KATA) a to opět největší - Manfrotto PL-B-220 Bumblebee.

Situace, které jsme výše popsali, jsou jen je jedny z mála, které vás můžou potkat. Jen vy víte, jaké jsou vaše potřeby. Stejně tak i zde uvedené batohy a brašny jsou jen modelové příklady daných skupin, každý si stejně musí nakonec vybrat podle svých perferencí a svého vkusu.

Přejeme vám dobré oko a dobré světlo vašim fotografiím. Při výběru fotobatohu se na nás neváhejte kdykoliv obrátit.

 
We use cookies for the proper functioning of our website and its functions. With the help of cookies, we also, for example, remember your preferred language, increase the relevance of the displayed ads for you, calculate the number of visits to the site and remember your settings made on the site.