• Fotobatohy
 • Need Help?
  +420 228 811 811
  Mo-Fri: 9AM – 5PM CET
 • My profile
 • 2 pcs
  in 370.00,- $
Nová fotoalba Printworks
Vše pro Polaroid i Instax
 Novinky
Aktualizace obchodních podmínek

V souladu s tzv. tlačítkovou novelou jsme aktualizovali Všeobecné obchodní podmínky. Doplnili jsme informace o způsobu platby. show more...


Christmas holiday operation

Orders will be dispatched on 23rd, 27th, 28th, 29th, 30th December and then as standard from 2nd January 2023. Thank you for your goodwill, happy holidays and a prosperous new year!

 Hodnocení zákazníků

 • VD
  Veronika, Mladá Boleslav     
  Kvalita výrobku , Rychlá odpovědi na dotaz, Perfektní komunikace. Přesto že jsem si 20 12. vybrala zboží, které nebylo skladem, přes komunikace s pánem mi batoh doručili 23. 12. Moc děkuji.

 • ?
  Verified customer     
  dobrý výběr, správné informace, kde jinde měli neúplné nebo žádné informace, tak tady to měli popsaný správně. Líbí se mi dobře popsané produktové stránky a chat, kde vám poradí, jestli se vám tam vejde přímo vaše technika.

 • ?
  Verified customer     
  Vsechno v poradku.
show more

5 tipů jak začít s Polaroidem a instantní fotografií

 • Added: 16.05.2022   |   Author: Focus Nordic / Fotobatohy
 • PolaroidyPolaroidy
 • Filmy pro PolaroidFilmy pro Polaroid
 • Fujifilm InstaxFujifilm Instax
 • Filmy pro InstaxFilmy pro Instax

1. Teplota

Film Polaroid je nejlepší skladovat v chladničce, aby se zachovala stabilita chemikálií.
Jakmile nastane čas na fotografování, film vyndejte a nechte ho ustálit při pokojové teplotě (kolem 20°C).

Studený film = fotografie s modrým nádechem. Než jej použijete, trochu jej zahřejte.

Přehřátý film = fotografie s růžovým nebo oranžovým nádechem. Pokud fotografujete v létě, udržujte film a fotoaparát mimo dosah přímého slunečního světla.

2. S bleskem nebo bez něj

Všechny fotoaparáty Polaroid spouštějí blesk automaticky. Chcete-li blesk deaktivovat, stiskněte tlačítko pro vypnutí blesku.

Je důležité, abyste blesk vypínali pouze v případech, kdy je na scéně dostatek přirozeného světla. V opačném případě by byly snímky rozmazané nebo podexponované a nevypadaly by dobře. K dosažení co nejlepších výsledků doporučujeme mít blesk při focení v interiéru stále zapnutý.

Přestože je blesk ve všech produktech spolehlivý, pokud fotografujete ve velké vzdálenosti od subjektu (nebo například velkou skupinu lidí v tmavé interiérové scéně), je docela možné, že na subjekt blesk nedosáhne. Pro tyto scény doporučujeme fotit venku s dobrým přirozeným světlem, abyste zajistili, že všichni budou na fotografii vypadat dokonale.

3. Světlo

Fotoaparáty a filmy Polaroid absolutně milují světlo.

Při fotografování venku foťte vždy tak, abyste měli slunce přímo za sebou nebo ze strany, aby byl subjekt nasvícen slunečním zářením. Zajistíte tak, že snímek nebude podexponovaný ani rozmazaný.

Při fotografování v interiéru se pokuste využít přirozené světlo z oken nebo použijte nejjasnější interiérová světla, jaká najdete. Nebojte se subjekt přemisťovat nebo si se světlem pohrát, abyste dosáhli toho nejlepšího výsledku.

Pokud je světlo o něco slabší, ujistěte se, že je fotoaparát stabilní, zkuste použít stativ, využijte plochý povrch nebo se opřete lokty, abyste se vyvarovali rozmazaných fotografií.

4. Odhadnutí vzdálenosti

Fotoaparáty Polaroid Now i Polaroid Now+ jsou vybaveny funkcí automatického zaostřování. To znamená, že fotoaparát vybere objektiv za vás tak, abyste se mohli soustředit pouze na pořízení dobré fotografie.

Fotoaparáty zvolí mezi portrétním objektivem (0,3–0,6 m) a standardním objektivem (0,6 m až nekonečno).

Fotoaparát Polaroid Go má pevný standardní objektiv. K zajištění co nejlepšího zaostření nebuďte příliš blízko subjektu, nejkratší vzdálenost je kolem 30 cm (perfektní vzdálenost pro selfie). Při menší vzdálenosti budou snímky rozostřené.

5. Dvojitá expozice

Režim dvojité expozice aktivujete dvojitým stisknutím tlačítka blesku. V okně na displeji se zobrazí číslo „1“. Podle toho poznáte, že je nastaven režim zábavy.

Pořiďte první expozici a v okně na displeji se zobrazí „2“. Po druhé expozici se z fotoaparátu vysune váš kreativní výsledek.

Pokud chcete mezi první a druhou expozicí chvíli počkat, můžete fotoaparát vypnout a pořídit druhý záběr, až budete připraveni.

Vzhledem k tomu, že film bude vystaven dvojité dávce světla, je důležité, abyste na záběrech nepoužívali příliš mnoho světla. Zvažte vypnutí blesku nebo blesk použijte jen na jednom záběru.

Nejlepšího výsledku se dosáhne na scénách se slabším světlem, silným kontrastem a výraznými barvami. Vyhněte se bílým pozadím, protože přispívají k přeexponování.

6. Odstínění od světla do vyvolání výsledku

Film Polaroid je během procesu vyvolávání extrémně citlivý.

Je důležité, aby byly snímky skryty před světlem, dokud nebudou zcela vyvolány. Ideální je nasměrovat je na stole obrázkem dolů. Světlo může způsobit problémy se sytostí barev stejně jako s kontrastem.

Všechny fotoaparáty mají černé stínění, kterému říkáme „žabí jazyk“. Stínění snímek během vysunování zakrývá. Je nejlepší ponechat snímek po několik sekund zde, než jej z fotoaparátu zcela vyjmete.

Další důležitou věcí, kterou je potřeba si pamatovat, je neohýbat snímky během jejich vyvíjení, protože tím může dojít ke zlomení a defektům v chemikáliích.

7. Bezpečné skladování

Fotografie Polaroid jsou i po vysunutí z fotoaparátu a úplném vyvolání stále citlivé, zejména na sluneční záření a vlhkost.

Pokud je zrovna neukazujete, najděte k jejich uskladnění chladné a tmavé místo, ideálně fotoalbum nebo krabici od bot.

Pokud je chcete dát do rámečku, zajistěte, aby nebyly umístěny na přímém slunečním světle.

 
We use cookies for the proper functioning of our website and its functions. With the help of cookies, we also, for example, remember your preferred language, increase the relevance of the displayed ads for you, calculate the number of visits to the site and remember your settings made on the site.