Nitecore NL1829LTP je nabíjecí Li-ion akumulátor typu 18650 s kapacitou 2900 mAh, speciálně navržený pro provoz v extrémně nízkých teplotách. Díky „low temperature“ konstrukci je vhodný pro použití v mrazu, kde běžné Li-ion články ztrácejí výkon.
Poskytuje stabilní výstup až 4 A a je určen pro svítilny a čelovky s vyššími nároky na spolehlivost v náročných podmínkách. Konstrukce zahrnuje víceúrovňovou ochranu proti přebití, vybití a zkratu, stejně jako mechanické a teplotní zabezpečení.
| Značka | Nitecore |
| Typ | 18650 |
| Kapacita | 2900 mAh |
| Kompatibilní značka | Nitecore zařízení podporující 18650 články |
| Napětí | 3,6 V |
| Kapacita Wh | 10,44 Wh |
| Způsob nabíjení | externí nabíječka pro 18650 Li-ion akumulátory |
| Kompatibilní zařízení | LED svítilny čelovky outdoorová elektronika zařízení používaná v extrémně nízkých teplotách expediční a záchranářská technika |
| Typ akumulátoru | Li-ion (low temperature) |
| Hmotnost | 0,05 kg |
| Rozměry (švh) | 1,85 × 6,9 cm |