Nitecore NL1475R je nabíjecí Li-ion akumulátor typu 14500 s kapacitou 750 mAh, určený pro kompaktní svítilny a další zařízení vyžadující AA-size Li-ion článek. Díky integrovanému micro USB portu umožňuje přímé nabíjení bez nutnosti externí nabíječky.
Baterie je vybavena ochranným obvodem proti přebití, hlubokému vybití a zkratu, což zvyšuje její bezpečnost a životnost. Lze ji nabíjet jak přes micro USB, tak v klasické nabíječce pro Li-ion články.
| Značka | Nitecore |
| Typ | 14500 |
| Kapacita | 750 mAh |
| Kompatibilní značka | Nitecore zařízení podporující 14500 články |
| Napětí | 3,6 V |
| Kapacita Wh | 2,7 Wh |
| Způsob nabíjení | micro USB (přímé nabíjení v baterii) externí nabíječka pro 14500 Li-ion články |
| Kompatibilní zařízení | kompaktní LED svítilny čelovky pro AA/14500 články přenosná elektronika zařízení kompatibilní s 14500 Li-ion bateriemi |
| Typ akumulátoru | Li-ion |
| Rozměry (švh) | 1,42 × 4,95 cm |