Nitecore IMR14500 je vysokovýkonný nabíjecí IMR akumulátor typu 14500, navržený speciálně pro svítilnu Nitecore EA11 a další zařízení vyžadující vysoký proudový výkon. Díky vysokému pulznímu vybíjecímu proudu poskytuje maximální výkon a velmi vysoký jas.
Flat-top konstrukce zajišťuje kompatibilitu s vybranými zařízeními. Baterie využívá IMR chemii zaměřenou na vysoký výkon, avšak neobsahuje ochranný obvod proti přebití, vybití a zkratu.
| Značka | Nitecore |
| Typ | 14500 |
| Kapacita | 650 mAh |
| Kompatibilní značka | Nitecore |
| Napětí | 3,7 V |
| Kapacita Wh | 2,41 Wh |
| Způsob nabíjení | externí nabíječka Nitecore UM série / Digicharger |
| Kompatibilní zařízení | Nitecore EA11 výkonné kompaktní LED svítilny zařízení podporující 14500 flat-top články |
| Typ akumulátoru | IMR Li-ion (flat top) |
| Rozměry (švh) | 1,4 × 5,08 cm |